Choć rozliczenie podatku PIT 37 jeszcze nigdy nie było tak proste, jak obecnie, nie każdy chce pozostawić swoje zeznanie urzędnikom. Czasem jest to zwyczajnie niemożliwe, gdy korzystamy z kilku ulg i obawiamy się, że nie wszystkie zostaną ujęte w rozliczeniu, czasem zaś za takim podejściem przemawia ostrożność. Bez względu na to,. do której grupy rozliczających się możemy się zaliczyć, nie musimy wcale rozliczać się samodzielnie, w towarzystwie wielu dokumentów i zawodnego kalkulatora. Z pomocą przychodzi nam aplikacja PIT Format – sprawdzone rozwiązanie, o którym z powodzeniem można powiedzieć, że pomogło już milionom Polaków.

Jak działa aplikacja PIT Format?

Programów, które pomagają w przygotowaniu zeznania podatkowego nie brakuje. Nie sposób jednak nie zauważyć tego, że nie wszystkie cieszą się jednakową popularnością wśród użytkowników. Co więcej, nie brakuje osób, które chciałyby z nich korzystać, rezygnują jednak z tego pomysłu. Wynika to przede wszystkim z nienajlepszych doświadczeń z przeszłości związanych z korzystaniem z programów nie mniej skomplikowanych niż sam polski system podatkowy. Na szczęście, w tym przypadku mamy do czynienia z rozwiązaniem, które pozwala zapomnieć o tego rodzaju utrudnieniach. Jego twórcy doskonale zdawali sobie sprawę z tego, że rozliczanie PIT 37 samo w sobie jest stresujące, przygotowali więc rozwiązanie, które przyspiesza czynności z nim związane ograniczając aktywność użytkownika do niezbędnego minimum. Jeśli mamy przygotowane wszystkie dokumenty, może się okazać, że wypełnienie zeznanie z programem PIT Format nie zajmie nam więcej niż kilka minut.

PIT Format krok po kroku

Przygotowanie do rozliczania zeznania podatkowego nie jest trudne i ogranicza się do wyboru odpowiedniego formularza. Tu warto się zastanowić, skąd czerpaliśmy dochody w roku 2018 i czy wszyscy pracodawcy i zleceniodawcy dostarczyli nam już dokument PIT 11. Jeśli pojawiły się jakieś niejasności, nie wpadajmy w panikę. Zawsze możemy poprosić o wystawienie nam duplikatu albo o przesłanie deklaracji mailem.

Gdy zgromadziliśmy już wszystkie niezbędne dokumenty, możemy zadać sobie pytanie o to, czy nie przysługują nam ulgi. Przykładowo, małżonkom często bardziej opłaca się rozliczać się razem niż osobno, z ulg mogą zaś korzystać choćby honorowi krwiodawcy. Potem pozostaje już tylko pobrać program PIT Format i postępować zgodnie z wytycznymi. Te podawane są w prosty i czytelny sposób, nie trzeba więc obawiać się, że w pewnym momencie znajdziemy się w ślepym zaułku zastanawiając się nad tym, czego w danym momencie się od nas oczekuje.

Gotowe rozliczenie można wysłać do urzędu skarbowego korzystając z listu poleconego, a także zanieść go tam osobiście. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie temu, aby przesłać je z wykorzystaniem Internetu. To prosta metoda, z której korzysta coraz więcej osób – wygodna, bezstresowa i bezpieczna dzięki indywidualnemu numerowi, który pozwala na śledzenie tego, co dzieje się z PIT 37 bezpośrednio po złożeniu i w kolejnych dniach i tygodniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *